Spida models

Menu

Aktuality

12. 8. 2017

Náhlédněte do galerie nově připravovaného modelu. Model slepil Ondra Mikulášek. Také... (celý článek)

8. 8. 2017

Do sekce video jsem znovu vložil videa která už nešla přehrát konkrétně tyto

Tatra... (celý článek)

6. 7. 2017

Po několika letech začínám oživovat sekci Videa. Jednou z prvnívh vlaštovek je toto... (celý článek)

3. 7. 2017

V sekci Videa jsem po hodně dlouhé době přidal jedno aktuální video. A informace pro... (celý článek)

15. 6. 2017

Comfort packy k novým modelům VIMOS jsou přidány do e-shopu. Najdete je vždy u daného modelu.

Galerie

Počítadlo

Cesta: / Dakar / Historie / 1987 /

1987

„ DAKAR “ 1987

9. ročník

 

 

Tento ročník doznal proti loňskému několik podstatných změn. Etapy byly většinou kratší a nejezdilo se tolik v noci. Na druhé straně posádky dostaly daleko skromnější itinerář a soutěž byla náročnější na navigaci. Soutěžící tak jezdili dlouhé úseky jen podle kompasu a odměřené vzdálenosti.

Tým  PZO  MOTOKOV  nechyběl ani v tomto roce. V prvním voze LIAZ startovala posádka Moskal, Joklík, Ing. Záleský ( s.č. 614), ve druhém voze jela posádka Brzobohatý, Krejsa, Vonšovský ( s.č. 615 ). S prvním vozem Tatra 815 6x6 odjížděla na start trojice Kahánek, Měřínský, Buchtyár ( s.č. 616 ), s druhým vozem Tatra 815 4x4 jela posádka Loprais, Stachura, Ing. Krpec ( s.č. 617 ). Tato trojice poprvé startovala s dvounápravovým vozem. Byl sice zařazen mezi prototypy, ale konstrukce vycházela ze seriového základu. Kromě již zmíněné čtveřice našich kamionů startovaly další třínápravové vozy Tatra jako doprovodné kamiony soukromých týmů a v barvách firmy  M.A.M Strager se na start  postavila trojice Samson, Ing. Lacina, Baďura ( s.č. 620 ). Jela na voze, který byl v roce 1985 připraven jako první funkční vzorek vozidla pro tuto soutěž.

Soutěž byla ve znamení souboje našich kamionů s vozem DAF Turbotwin jezdce  De Rooye. Tento automobil byl připraven přímo pro tuto soutěž a se sériovostí neměl mnoho společného. De Rooy se před startem netajil přáním konečně vyhrát a tomuto cíli podřídil vše. V prologu se naše kamiony představily velmi dobře a všechny tovární vozy dojely do desátého místa. Evropská část nejdelší a nejtěžší rallye  končila v Barceloně. Davy fanoušků zaplavily ulice tak, že se jimi vozy prodíraly k přístavu dlouhé hodiny. Od první etapy na africké půdě si o poznání lépe počínaly vozy LIAZ. Obě kopřivnické posádky si hned zpočátku vybraly nemalou dávku smůly. V etapě do El Goléa u vozu Kahánkovy posádky zlobily tlumiče, Lopraisova posádka pro změnu nejprve prorazila pravou přední pneumatiku, potom praskla trubka od servořízení a nakonec vlivem poruchy napájení přestal jít tripmaster. Výsledkem byl pro Lopraisovu posádku propad až na 47. místo. Byl to však poslední vyloženě smolný den a v následujících etapách začala posádka postupovat v klasifikaci směrem vzhůru. Smůla však provázela dále Kahánkovu posádku. Cestou do Tamanrassetu došlo u jejich vozu k poruše ovládání pohonu přední nápravy. Nakonec museli přední pohon odpojit a pokračovat jen s pohonem obou zadních náprav. Výsledkem toho dne byla desetihodinová penalizace za pozdní příjezd do cíle etapy. LIAZy jely bez vážnějších komplikací a pohybovaly se v popředí klasifikace kamionů. Etapa vedoucí z Arlitu však bohužel znamenala konec pro Brzobohatého posádku. Historie loňského ročníku se tak trochu opakovala. Tento kamion havaroval na písečné duně, Brzobohatý a Vonšovský na tuto nehodu navíc doplatili poraněnou páteří. Vše ale nakonec dobře dopadlo. Lopraisova a Moskalova posádka etapu po etapě bojovala o pozice v popředí kategorie kamionů s vedoucím vozem DAF jezdce De Rooye. V Agadezu již byla Lopraisova posádka celkově druhá a Moskalova posádka si udržovala čtvrtou příčku. Kahánkova posádka si rovněž vedla velmi dobře. Musela však ještě překonávat těžké chvíle a zejména v poušti Tenere neměla snadný život, když v obtížném písčitém terénu a ve stoupáních pohon přední nápravy výrazně chyběl. V žádném případě však neuzavírala startovní pole kamionů. V etapě do Agadezu dorazila do cíle na výborném čtvrtém místě. Cestou do Nemy měla problémy dosud třetí Groinova posádka na voze Mercedes a Moskalova posádka se posunula na třetí místo.

Závěr soutěže již nic podstatného na pořadí nezměnil a naši se snažili jet na jistotu. Lopraisova posádka dojela na výborném druhém místě klasifikace kamionů, Moskalova posádka obsadila v konečném pořadí třetí místo a vyhrála v klasifikaci seriových kamionů.  Kahánkova posádka nakonec dorazila do cíle i přes již zmiňované potíže na velmi kvalitním 18. místě.

 

LIAZ posádky Moskal, Joklík, Ing. Záleský

TATRA posádky Loprais, Stachura, Ing. Krpec před odjezdem z Prahy

Rubová strana vizitky TATRA již pro ročník 1988, foto je z roku 1987