Spida models

Menu

Aktuality

12. 8. 2017

Náhlédněte do galerie nově připravovaného modelu. Model slepil Ondra Mikulášek. Také... (celý článek)

8. 8. 2017

Do sekce video jsem znovu vložil videa která už nešla přehrát konkrétně tyto

Tatra... (celý článek)

6. 7. 2017

Po několika letech začínám oživovat sekci Videa. Jednou z prvnívh vlaštovek je toto... (celý článek)

3. 7. 2017

V sekci Videa jsem po hodně dlouhé době přidal jedno aktuální video. A informace pro... (celý článek)

15. 6. 2017

Comfort packy k novým modelům VIMOS jsou přidány do e-shopu. Najdete je vždy u daného modelu.

Galerie

Počítadlo

Cesta: / Dakar / Historie / 2005 /

2005

„ DAKAR “ 2005

27. ročník

 

Tento ročník byl poznamenán skutečně rekordním zájmem ze strany závodníků. Došlo k podstatnému zjednodušení pravidel, změny se dotkly i kontrol vozidel a přísněji byla kontrolována rychlost – hlavně v obcích.

 

Ivo Kaštan startoval za tým GAULOISES KTM SETTE na továrně připraveném stroji KTM 450 ( s.č. 98 ). Byl bohužel jediným naším účastníkem v kategorii motocyklů. Zastoupení jsme neměli ani mezi automobily, zato v kategorii kamionů byli přihlášeni již tradiční účastníci. TATRA TEAM pod vedením Milana Lopraise měl původně v plánu nasadit dva soutěžní vozy. Ve druhém voze měl jet Aleš Loprais. Ten si však při testech v Senici poranil záda a nemohl startovat. Závodní vůz byl repasovaný model z loňského ročníku, vůz však doznal řady změn. Došlo znovu k výraznému odlehčení, vůz měl nové tlumiče a pérování, změnila se nástavba na nástavbu se zkosenou zádí a s plachtovým potahem atd. Posádka jela ve složení Karel Loprais, Ing. Josef Kalina a Petr Gilar ( s.č. 519 ), asistenční kamion 6x6 vedl Bedřich Sklenovský spolu s Martinem Kahánkem ( s.č. 803 ). Tento asistenční kamion má přezdívku „ babča “, protože byl vyroben již v roce 1986 ! Poprvé startoval na  „ Dakaru “ v roce 1987 a pro tento ročník doznal – mimo jiné – kosmetické změny v podobě změny kabiny. Výrazná změna nastala u našeho dalšího tradičního účastníka. Tomáš Tomeček mohl postavit druhý vůz TATRA a startoval tak v tomto ročníku na zcela novém voze, jehož hlavním sponzorem byla společnost LIVESCORE com . Posádku tvořila trojice Ing. Tomáš Tomeček, Ing. Vojtěch Morávek a Michael Tanaka ( s.č. 548 ). V Kopřivnici však tým připravil i další vůz pro Andre de Azeveda ( s.č. 518 ). Mechanika v jeho posádce tvořil Ing. Jaromír Martinec. Doprovodnou Tatru řídil opět Ing. Petr Vodák ( s.č. 802 ). I v tomto roce nastoupil na start kamion LIAZ. Tým Martina Macíka pod názvem TEDOM team nasadil do soutěže dva vozy. Závodní kamion prošel v létě náročným testováním v Maroku, vůz dostal novou převodovku Praga a bylo mimo jiné změněno pérování. Posádku soutěžního vozu tvořila trojice Martin Macík, Ladislav Fajtl a Marek Spáčil ( s.č. 544 ), v asistenčním LIAZu jela trojice Jiří Žák, Jiří Čáp a Richard Vítek ( s.č. 754 ). V novinářské kategorii se na trať vydal Land Rover Defender s posádkou Pavel Kubíček, Viera Kaštanová a Stanislav Berkovec  ( s.č. 902 ).

 

Začátek rallye vycházel našim posádkám podle předpokladů. Bohužel tento ročník pro české barvy v kategorii kamionů nedopadl nejlépe. První z našich se musela se soutěží rozloučit TATRA Tomáše Tomečka.  Když se karavana rallye dostala na hranice Maroka, přišly problémy s elektřinou. Závadu se podařilo odstranit a vše se zdálo být v pořádku. Druhý den však ve spojovacím úseku přestala fungovat převodovka a nebylo možné řadit tzv. rychlé stupně. Příčinou byla zadřená synchronizace. Posádka tak musela ze soutěže nedobrovolně odstoupit. Kamion LIAZ s Macíkovou posádkou bohužel nezůstal v soutěži o moc déle. Před startem sedmé etapy ho rovněž zastavila porucha převodovky. Karel Loprais měl problémy již při technické přejímce – pořadatelům se nezdál ochranný rám kabiny a tým tak musel rám upravit. Další pohroma postihla posádku v podobě zrádného soliska. Solisko je v podstatě vyschlé solné jezero, na jehož povrchu je různě silná vrstva hlíny a písku, pod kterou je zrádné bahno. A právě v takovém solisku TATRA téměř beznadějně zapadla. Trvalo dlouhých pět hodin, než se auto dostalo z této bahnité pasti. Za tmy se posádka vydala do cíle etapy a nakonec dorazila na 26. místě. Do cíle navíc dorazila téměř bez paliva. Podobný osud postihl řadu dalších účastníků, mnozí zůstali stát na trati etapy bez nafty v nádrži. To nejhorší však na Lopraisovu Tatru teprve čekalo. Na smyčce kolem Ataru  po dni volna se po doskoku rozpadl kardanový kříž přední polonápravy a ta se téměř okamžitě ohnula. Nezbývalo než opatrně postupovat s vozem, který měl hnanou pouze zadní nápravu. Často zapadali a situace byla vážná. Pro asistenční kamion byly problémem obrovské duny. Záchranu nakonec zprostředkovaly dvě čtyřkolky řízené Oldřichem Bažinou a Radimem Pustějovským. Spolu s Bedřichem Sklenovským a Martinem Kahánkem se probojovali až na místo a vše dobře dopadlo. Lopraisova posádka strávila dva a půl dne v poušti a dle slov Karla Lopraise to byl nezapomenutelný zážitek. Další TATRA pilotovaná Andre de Azevedem rovněž zůstala stát na trati etapy do Tichitu bez nafty v nádrži. Etapa byla naštěstí zrušena a po dotankování od vozu pořadatelů se kamion dostal do cíle. Bohužel ani tato Tatra do cíle soutěže nedorazila. Zlomil se homokinetický kříž přední nápravy a posádka se po provizorní opravě rozhodla pro návrat na start etapy do Ataru.

 

Jediný z našich, kdo dorazil až na cílovou rampu – Ivo Kaštan ( KTM ), 38. místo

Po loňské premiéře se i v tomto roce vydal do Dakaru v sedle motocyklu Jaroslav Šíma, tentokrát na motocyklu JAWA 125 Dakar. Nestartoval sice přímo v soutěži, ale na cílovou rampu bez vážných komplikací doputoval …